Daha önceden iş kıyafeti dediğimizde evdeki eskimiş yıpranmış kıyafetlerimiz aklımıza gelirken günümüzde durum bambaşka bir duruma dönüşmüştür.

İş kıyafeti iki amaca hizmet eder. 1-Vücudumuzu korumak, 2-Kurumsal takım imajımız  

Bir iş yerinde personel kıyafet uygulaması olması, görsel uyum açısından oldukça güzel sonuçlar verir. Ayrıca çalışanların kendilerini grubun bir parçası hissetmelerini sağlar ve herkesin tek bir amaca yönelik çalışmasına katkıda bulunur.

Kasıtlı olsun ya da olmasın, nasıl giyindiğimiz müşteriye bir mesaj gönderir. Görünüşümüz ile göstermek istediğimiz profesyonelliğin şirketimizin bir parçası olduğu mesajını vermek istiyorsak iş elbiselerimiz kurumsal kimliğimizi yansıtmalıdır.


İş hayatında her an birileriyle tanışabiliriz. Müşteri her an kapıdan içeri girebilir. İşte bu noktada ilk izlenim çok önemlidir. Eğer çalışanlarımızın üzerinde profesyonel bir iş elbisesi varsa bu müşterinin gözünde pozitif bir ilk izlenim bırakır. Müşteriye verilen “bu firma/iş yeri profesyonel” mesajı bizim müşteriyle olan ilişkilerimizi olumlu yönde etkiler. “Kurumsal kimlik” imajımızla müşteriyi "gerçek müşteriye" çevirme yolculuğuna 1-0 önde başlamış oluruz.

Yorumlar (0)

Yorum yaz